Kafijas ceļš no fermas līdz tasītei

Kafija ir kas vairāk nekā tikai rīta rituāls - tas ir sarežģīts produkts, kas no fermas līdz jūsu tasītei veic rūpīgu ceļu. Izpratne par šo ceļu ne tikai uzlabo mūsu izpratni par kafiju, bet arī izceļ tās ražošanā iesaistīto centību un meistarību. Lūk, detalizēts pārskats par posmiem, ko iziet kafijas pupiņas, pirms tās kļūst par iemīļoto dzērienu, ko mēs baudām.

1. Audzēšana
Ceļojums sākas kafijas joslā - reģionā, kas stiepjas gar ekvatoru un kur kafijas augi plaukst tropiskā klimatā. Kafijas sēklas tiek stādītas un audzētas ēnainos stādaudzētavās, un paiet aptuveni trīs līdz pieci gadi, līdz tiek iegūti pirmie ražas novākšanai derīgie ķirši. Šie ķirši no zaļiem kļūst dzelteni un, kad tie ir nogatavojušies - spilgti sarkani, kas liecina par to, ka ir īstais laiks ražas novākšanai. Lauksaimnieki šos ķiršus novāc ar rokām, kad tie ir nogatavojušies, tādējādi nodrošinot, ka tiek atlasīti tikai labākās kvalitātes augļi.

2. Apstrāde
Kad kafijas ķirši ir novākti, tie ir jāapstrādā, lai iegūtu kafijas pupiņas. Šo būtisko posmu var veikt, izmantojot divas galvenās metodes:
Sausā apstrāde: Kafijas ķiršus izklāj saulē, lai pirms pupiņu ieguves tās izžāvētu. Šī metode bieži vien piešķir kafijai augļu garšu.
Mitrā apstrāde: Kafijas ķirši tiek drupināti, fermentēti un mazgāti, tādējādi iegūstot tīrāku gala produkta garšu.
Apstrādes metodes izvēle būtiski ietekmē kafijas garšas profilu, padarot to par būtisku kafijas ražošanas aspektu.

3. Žāvēšana
Pēc apstrādes pupiņas ir pienācīgi jāizžāvē, lai novērstu pelējumu un nodrošinātu kvalitāti. Šajā posmā var izmantot dabisko žāvēšanu saulē vai mehāniskas metodes. Žāvēšanas procesam jābūt vienmērīgam un kontrolētam, jo nevienmērīga žāvēšana var izraisīt aromāta un garšas trūkumus.

4. Malšana
Pēc izžāvēšanas pupiņas tiek pakļautas malšanai, kuras laikā no tām noņem pergamenta slāni un šķiro pēc lieluma un svara. Šis posms nodrošina, ka tālāk ceļo tikai augstas kvalitātes pupiņas.

5. Grauzdēšana
Grauzdēšanas laikā notiek ķīmiskas pārmaiņas, kas veido kafijas pupiņu unikālo aromātu un garšu. Grauzdēšanas pakāpe var būt no gaišas līdz tumšai, un katra no tām ietekmē kafijas galīgo garšas profilu. Grauzdēšanas māksla ir izšķiroša; tā prasa prasmi un precizitāti, lai panāktu katras partijas vēlamās īpašības.

6.Samalšana
Pēc grauzdēšanas kafijas pupiņas samaļ, lai tās sagatavotu pagatavošanai.Kafijas malums ir ļoti svarīgs, jo tas ietekmē ekstrakcijas ātrumu; smalkāku malumu parasti izmanto espresso pagatavošanai, bet rupjāka malums ir piemērots tādām metodēm kā, piemēram, Franču kafijas prese.

7.Kafijas pagatavošana
Pēdējais posms ir pagatavošana, kuras laikā karsts ūdens no maltas kafijas ekstrahē aromātus.Dažādas pagatavošanas metodes, piemēram, espresso automāti vai franču kafijas preses, var nodrošināt dažādus garšas profilus un stiprumus, parādot kafijas daudzpusību.

Atpakaļ